تبلیغات
یاران آخرالزمانی - آیت‌الله شاهرودی: ‌تركیه در تحولات منطقه ‌به نفع ‌اسلام لیبرالی نقش‌آفرینی می‌كند.

 

دنبال آن نیستیم كه جمهوری اسلامی فقط ‌در ‌ایران بماند؛
آیت‌الله شاهرودی: ‌تركیه در تحولات منطقه ‌به نفع ‌اسلام لیبرالی نقش‌آفرینی می‌كند

خبرگزاری فارس: رئیس سابق قوه قضاییه تأكید كرد كه نقش‌آفرینی ‌تركیه در تحولات منطقه ‌به نفع مدیریت اسلام لیبرال مآب است.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی عصر امروز چهارشنبه در دیدار اعضای هیئت رئیسه و شورای مركزی فراكسیون بیداری اسلامی مجلس، تشكیل فراكسیونی برای پیگیری موضوعات سیاسی و اجتماعی اسلامی را كاری بسیار خوب و در چارچوب اهداف و سیاست‌های نظام ارزیابی كرد و خواستار فعال شدن این كمیسیون در عرصه تبیین ابعاد بیداری اسلامی و توطئه‌های دشمنان علیه قیام ملت‌های منطقه شد.
 

وی افزود: مجلس خانه ملت است و نمایش سیاسی همه جریانات و گروه‌های داخل جامعه در مجلس وجود دارد و ایجاد فراكسیون‌هایی برای پیگیری موضوعات اساسی جهان اسلام از ضروریات بوده و به نفع نظام است.

رئیس سابق قوه قضائیه گفت: مجالس دنیا بیشتر شكل حزب و تشكیلات حزبی دارد كه این موضوع با فرهنگ اسلامی و فرهنگ شیعه و جامعه ما تناسب ندارد ولی ایجاد تجمع‌ها و جمعیت‌ها كار بسیار خوبی است و آثار و بركاتی در زمینه ایجاد رقابت و فعال كردن مردم و گروه‌ها و بالفعل كردن امكانات و استعدادهای اجتماعی دارد.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی افزود: اگر نظام حزبی را قبول نكنیم، تجربه جمهوری اسلامی نشان داد كه می‌توان با ایجاد جمعیت‌ها و تجمع‌هایی كه به كل نظام و جریان اصلی انقلاب و رهبری و اصول پایبندند و دنبال انشقاق و انفصال در صفوف وحدت نیستند، از جنبه‌های مثبت كاركرد حزبی استفاده كرد.

وی ادامه داد: همانطور كه برخی تشكل‌ها كاركرد صنفی دارند، می‌توان جمعیت‌هایی ایجاد كرد كه مسائل سیاسی را به صورت تخصصی و حرفه‌ای در چارچوب نظام اسلامی فعالیت‌ كنند و ایجاد فراكسیون بیداری اسلامی از نمونه این تشكل‌ها و جمعیت‌هاست.

این مرجع تقلید اظهار داشت: اهمیت دادن و اولویت‌دادن به بیداری اسلامی از اهداف سیاسی نظام اسلامی و حركتی مورد توجه نظام و رهبری و حركتی اسلامی است و برنامه‌های كاری آن در واقع همان مانیفست احزاب سیاسی است كه باید در این زمینه خیلی با تدبیر و دقیق عمل كنید.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی افزود: احیای اسلام در جهان هدف اصلی امام بود و مسأله اصلی نظام است و خصوصا با مسائلی كه امروز در منطقه و جهان رخ داده، دیگر دنبال آن نیستیم كه جمهوری اسلامی در یك سرزمین محدود جغرافیایی ایران بماند بلكه بعد از 30 سال دنبال آن هستیم كه اسلام در سراسر دنیا احیا و حاكم شود.

وی اضافه كرد: چالش امروز ما هم اینست و مشكل داخل كشور نیست، بلكه چالش با استكبار و در رأس آن آمریكا در كل جهان این است كه اسلام در همه نقاط دنیا احیا و حاكم شود و این كار عظیمی است و در آن مسائل سیاسی و اجتماعی متنوعی وجود دارد كه اگر هر بخش آن را مجموعه‌ای در دستور كارش قرار دهد، خدمت كرده است.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی تصریح كرد: تحولاتی كه پیش آمده، زمینه و مقدمات صدور انقلاب به كل دنیاست و كارهای زیادی می‌توان در این زمینه هم در داخل كشو و هم در مناطقی كه بیداری اسلامی در آن مناطق رخ داده، قبل از آنكه دشمن از این تحولات بهره‌گیری كند، انجام داد.

وی افزود: دشمن دنبال موج‌سواری است و هنگامی كه می‌بیند طاغوت‌هایی كه دست‌نشانده آنها بودند، یكی یكی در حال سقوط هستند، سعی می‌‌كند سوار موج شود و به طرق مختلف بیداری ملت‌ها را مدیریت كند تا به نفع خودش باشد یا حداقل خیلی به ضررش نباشد.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی بر همین اساس متذكر شد كه دشمن نقشه‌های مختلفی هم برای این كار دارد و فراكسیون بیداری اسلامی مجلس می‌تواند یكی یكی این نقشه‌ها و ترفندها را بررسی و درباره آنها روشنگری كند.

"وقتی 70 سال قبل نظام كمونیستی و سوسیالیستی در كشورهای مختلف حتی برخی كشورهای اسلامی مثل مصر و عراق منتشر و حاكم شد، استكبار غربی بیكار ننشست و چون دید نمی‌تواند از راه برخورد كاری از پیش ببرد، تلاش كرد با مدیریت مساله و كارهایی مانند انجام شبه‌كودتاهای سوسیالیستی نفوذ افكار كمونیستی و سوسیالیستی را خنثی و مهار كنند".

این مرجع تقلید گفت: آنها می‌خواهند همین كار را با اسلام انجام دهند و از آنجا كه از برقراری ارتباط میان ملت‌های منطقه با جمهوری اسلامی در هراسند، مدل های رقیبی برای انقلاب اسلامی در منطقه درست كردند كه اسلام لیبرال مآب است، مانند اسلام تركیه و تلاش دارند آن را جایگزین اسلام ناب كنند.

وی افزود: آنها به همین مقدار بیداری كه رخ داده حساس هستند و نمی‌خواهند مردم منطقه با ایران اسلامی رابطه برقرار كنند و دنبال آن هستند كه با ایجاد یك اسلام آمریكایی و لیبرال منش مسیر را منحرف كنند كه این خیلی خطرناك است و فراكسیون بیداری اسلامی می‌‌تواند این موضوع را بررسی و روشنگری كند.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی ادامه داد: من از محدودیت‌های وزارت امور خارجه مطلع نیستم اما هنوز ایران به جز نقش آفرینی ایدئولوژیك و استراتژیكی كه متعلق به خود انقلاب است، آنگونه كه برخی كشورها مثل تركیه كه فعال‌تر از ما ظاهر شده و به نفع مدیریت اسلام لیبرال مآب عمل می‌كند، نقش و حضور فعالی در تحولات نداریم.

وی خاطرنشان كرد كه تعیین این نقش یكی از محورهای مهم كار فراكسیون بیداری اسلامی است كه باید بررسی كند از چه راه‌هایی می‌توانیم فعال‌تر در این عرصه وارد شویم.

رئیس سابق دستگاه قضایی كشورمان روابط فرهنگی را از جمله راه‌های نقش آفرینی ایران در منطقه عنوان كرد و گفت: مصر خیلی مهم است و مردم این كشور به خصوص نخبگان آنها دید خوبی از ایران دارند و شیخ الازهر خیلی به شیعه خوش بین می‌نگرد و علاقه زیادی به سیدحسن نصرالله دارد و ایشان را فخر عالم اسلام می‌داند.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی افزود: مردم مصر، بر عكس آنكه نگاه خوبی به ایران دارند، دید بدی از نظر تاریخی به خاطر حاكمیت امپراطوری عثمانی نسبت به ترك‌ها دارند و خصوصا با حرف‌های اخیر وزیر خارجه تركیه كه بحث احیای امپراطوری عثمانی را مطرح كرد، به آنها خیلی حساسیت دارند.

"مردم مصر خیلی روحیه ضد آمریكایی و ضد اسرائیلی دارند ولی تركیه كه با اسرائیل رابطه دارد و هم پیمان آمریكاست، حالا با یك كار ظاهری متولی جریان مقاومت شده و به جای ما، طرح و راهكار می دهد و ما كه سند حمایت از مردم مظلوم فلسطین و جریان مقاومت هستیم و كل نقشه‌های استكبار در منطقه را ناكام كردیم، باید كنار قرار گیریم".

وی همچنین خاطر نشان كرد: شخصیت سیدجمال‌لدین اسدآبادی كه مؤسس و رشد‌دهنده فكر اسلامی و استاد محمد عبده بوده و مرحوم عبده هم استاد حسن البناء پایه‌گذار اخوان المسلمین بوده، می‌تواند در كنار ظرفیت ارتباط مردم و نخبگان مصر با ایرانیان به عنوان یك ظرفیت بزرگ مورد استفاده قرار گیرد.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی در پایان اصل تشكیل فراكسیون بیداری اسلامی را اقدام مباركی كه می‌تواند منشاء آثار فراوانی باشد، دانست و تاكید كرد: مجلس شورای اسلامی باید در زمینه‌ توسعه اسلام در كل جهان فعال‌تر باشد و حتی در این زمینه می‌توانیم از ظرفیت‌های خوبی كه در منطقه وجود دارد، كمك بگیریم.

به گزارش فارس، پیش از سخنان آیت‌الله هاشمی شاهرودی، سیدشهاب‌الدین صدر نماینده تهران و رئیس فراكسیون بیداری اسلامی گزارشی در خصوص ضرورت تشكیل این فراكسیون و اهداف و برنامه‌های آن كه 170 عضو در مجلس و 35 عضو شورای مركزی دارد، ارائه كرد.

این عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از دیدار با مراجع عظام تقلید و شخصیت‌های موثر در عرصه بیداری اسلامی و برگزاری همایشی قریب‌الوقوع برای بررسی شرایط منطقه و تبیین راه‌های ترویج گفتمان بیداری اسلامی و ارتباط با رهبران قیام‌های مردمی در منطقه به عنوان برنامه‌های آتی فراكسیون متبوعش یاد كرد.
 


all natural remedy ed
جمعه 24 خرداد 1398 04:47 قبل از ظهر
generic pill identification http://viagralim.us generic pill identification !
If some one desires to be updated with newest technologies after that he must be go to see this web page and be up to date everyday.
foot pain side
دوشنبه 5 تیر 1396 10:16 قبل از ظهر
Hello there, You've performed a great job. I'll definitely digg it and personally suggest to my friends.
I am confident they'll be benefited from this web site.
http://finleyzpsmkouodi.wordpress.com/
چهارشنبه 3 خرداد 1396 07:14 قبل از ظهر
Hello, constantly i used to check website posts here in the early hours in the daylight, as i enjoy to learn more and more.
Jorja
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 03:01 قبل از ظهر
Great delivery. Sound arguments. Keep up the great spirit.
BHW
چهارشنبه 30 فروردین 1396 02:40 بعد از ظهر
My partner and I absolutely love your blog and find the majority of
your post's to be what precisely I'm looking for.

Would you offer guest writers to write content
for yourself? I wouldn't mind creating a post or elaborating on a number of
the subjects you write regarding here. Again,
awesome weblog!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر