تبلیغات
یاران آخرالزمانی - تسخیر سفارت اسرائیل پاسخ مردم مصر به خیانت كمپ دیوید
یکشنبه 20 شهریور 1390

تسخیر سفارت اسرائیل پاسخ مردم مصر به خیانت كمپ دیوید

   نوشته شده توسط: علی صادق زاده    نوع مطلب :بیداری اسلامی ،

سفارت رژیم اشفالگر قدس در مصر

جوانان مسلمان و انقلابی مصر شش ماه پس از سرنگونی رژیم مبارك، در یك حركت انقلابی و در پاسخ به خیانت «انور سادات» در امضای پیمان «كمپ دیوید» ، سفارت رژیم صهیونیستی در قاهره را به تصرف خود درآوردند.
به گزارش خبرگزاری ها، هزاران تن از مردم مصر پس از برگزاری نمازجمعه و تخریب دیواربتنی حائل مقابل سفارت رژیم صهیونیستی، ساختمان آن را به تصرف خود درآورده و به اسناد و مدارك مهم سه دهه روابط قاهره و تل آویو دست یافتند.
براساس این گزارش، انقلابیون مصری پس از اینكه وارد لانه جاسوسی اسرائیل در قاهره شدند، پرچم آن را به زیر كشیده و اقدام به آتش زدن آن كردند.
انقلابیون مصری در داخل ساختمان لانه جاسوسی اسرائیل به مدارك و اسناد مهم آن دست یافتند، اما هنوز اطلاعات دقیقی در این مورد به دست نیامده است.
براساس یكی از اسناد بدست آمده از سفارت كه توسط انقلابیون به بیرون پرتاب شده بود، اسرائیل از وزارت امورخارجه مصر، برای صدور مجوز حمل سلاح توسط پرسنل خود، درخواست فوری كرده بود.

منبع: روزنامه کیهان 20/6/90

به گفته شاهدان عینی بسیاری از این اسناد و مدارك دارای طبقه بندی به كلی سری به زبان عبری و عربی است و نشان دهنده فعالیت گسترده اسرائیل در مصر بعد از انقلاب است.
گزارش شاهدان عینی حاكی است، پس از اینكه جوانان خشمگین مصری عزم تصرف سفارت رژیم صهیونیستی در غروب روز جمعه كردند، پلیس و نیروهای امنیتی مصر با پرتاب گاز اشك آور و شلیك مستقیم گلوله تلاش كردند مانع از ورود آنها به لانه جاسوسی اسرائیل شوند، اما نمازگزاران مصری با سر دادن شعار الله اكبر شروع به درگیری با پلیس و تخریب دیوار بتنی آن كردند.
برپایه گزارش های دریافتی بر اثر زد خورد پلیس و مردم در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی بیش از 1000 نفر زخمی شدند و دو نفر نیز قربانی گلوله های شلیك شده از سوی ماموران امنیتی شدند. همچنین یك نفر از تظاهركنندگان بر اثر استنشاق گاز اشك آور در مقابل سفارت اسرائیل جان خود را از دست داد.
گزارش ها حاكی است، انقلابیون مصری، چندین خودروی پلیس این كشور را به آتش كشیدند و تعدادی از افراد پلیس را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند. «عمرعطیه» جوان شجاع مصری كه توانسته بود برای دومین بار پرچم رژیم صهیونیستی را به زیر بكشد، گفت: از خدا خواسته بودم تا مرا در پایین كشیدن پرچم اسرائیل یاری كند و برایم مهم نبود كه آیا خطری جانم را تهدید می كند یا نه و با این كار خود می خواستم، دشمنانی كه برادرانم را در مرزهای مصر یا فلسطین اشغالی می كشند، تنبیه كنم.
فرار دیپلمات های اسرائیلی
شاهدان عینی از محل سفارت اسرائیل در قاهره گفتند كه با دخالت كماندوهای ارتش مصر و با پوشش امنیتی و استقرار ده ها خودرو زرهی، اسحاق لیوانون سفیر رژیم صهیونیستی و 80 تن از كاركنان سفارت از ساختمان آن تخلیه و به فرودگاه قاهره انتقال داده شدند پایگاه اطلاع رسانی «القدس العربی» روز شنبه نوشت: سفیر رژیم اسرائیل در ساعات اولیه صبح روز شنبه به همراه خانواده خود، قاهره را به سمت تل آویو ترك كرد.
فرار مجدد لیوانون به اسرائیل در حالی صورت می گیرد كه وی هفته گذشته برای ترمیم روابط تیره مصر و رژیم صهیونیستی وارد قاهره شده بود.
«ایهود باراك» وزیر جنگ اسرائیل نیز در بیانیه ای مرتبط با گفت وگوهای وی با «لئون پانتا» وزیر دفاع آمریكا و «دنیس راس» فرستاده كاخ سفید گفت كه وی از این دو نفر خواسته است تا از سفارت در مقابل تظاهركنندگان حفاظت كنند.
اعلام حالت فوق العاده
شبكه خبری الجزیره اعلام كرد: وزارت كشور مصر حالت فوق العاده در این كشور اعلام و تعطیلی های ویژه نیروهای پلیس را لغو كرد.
همچنین در پی اشغال سفارت اسرائیل، «عصام شرف» نخست وزیر موقت مصر، نشست ویژه ای را با وزیران خود برگزار و ستاد بحران را در هیئت دولت مستقر كرد.
خبرگزاری «شرق الاوسط» (خبرگزاری دولتی مصر) گزارش داد: وزارت كشور همه مرخصی ها را لغو كرده است و نیروهای امنیتی به حال آماده باش درآمده اند.
همچنین نیروهای امنیتی مصر ده ها تن از جوانان مصری را به جرم حمله به سفارت اسرائیل بازداشت و به نقاط نامعلومی منتقل كردند.
از سوی دیگر، دولت مصر تلاش وسیعی را به كار برده است تا وانمود كند، افرادی خارج از مصر در حمله به سفارت رژیم صهیونیستی دخالت داشته اند.
براساس آخرین گزارش ها، اوضاع در منطقه اطراف سفارت اسرائیل در قاهره تقریبا در كنترل نیروهای امنیتی است، زیرا تعداد بسیار زیادی از نیروهای پلیس به همراه زرهپوش و تجهیزات نظامی فراوان به این منطقه اعزام شدند و ساختمان سفارت را از هر دو طرف تحت كنترل خود درآوردند و منطقه به طور كامل بسته شده است.
تظاهرات روز جمعه مصر كه به تظاهرات اصلاح مسیر انقلاب نامگذاری شده بود، به دعوت احزاب، گروه ها و تشكل های انقلاب 25 ژانویه سازماندهی و برگزار شده بود و راهپیمایی میلیونی با همین هدف در مناطق مختلف این كشور به خصوص میدان التحریر قاهره برپا شد، اما بسیاری از جوانان تصمیم گرفتند مستقیما به سراغ سفارت اسرائیل بروند و آن را به تصرف خود درآورند تا به سه دهه روابط ننگین تحت لوای پیمان كمپ دیوید پایان دهند.
واكنش به اشغال
لانه جاسوسی اسرائیل
اشغال لانه جاسوسی رژیم صهیونیستی در قاهره با واكنش های مختلفی در جهان مواجه شد.
«باراك اوباما» رئیس جمهور سیاهپوست آمریكا در نخستین ساعات اشغال سفارت اسرائیل در قاهره نگرانی شدید خود را از این موضوع و احتمال در خطر قرار گرفتن جان جاسوسان اسرائیلی اعلام كرد.
در بیانیه ای كه ازسوی كاخ سفید صادر شد، باراك اوباما در خصوص حمله به سفارت رژیم صهیونیستی در قاهره هشدار داد و به نتانیاهو نخست وزیر صهیونیست اسرائیل گفت: آمریكا سعی دارد، مناقشات را طوری حل وفصل كند كه به درگیری بیشتر در منطقه منجر نشود.
همچنین «هیلاری كلینتون» وزیرخارجه آمریكا از «محمد كمال عمرو» وزیر امورخارجه مصر خواست، تا این كشور به كنوانسیون وین در رابطه با حفاظت از اماكن دیپلماتیك پایبند باشد.
در همین حال بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفت: از وقوع فاجعه در مصر جلوگیری كردیم و آنچه كه برای سفارت اسرائیل در قاهره رخ داد، بسیار خطرناك است، اما ما توانستیم مانع وقوع فاجعه شویم.
به گفته كارشناسان مسائل خاورمیانه، منظور نخست وزیر اسرائیل از جلوگیری از فاجعه، زنده ماندن و فرار سفیر و كاركنان سفارتخانه در قاهره بوده است.
دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز با صدور اطلاعیه ای درباره سفر اتباع این رژیم به صحرای سینا در مصر و اردن و تونس هشدار داد.
«ایهود باراك» وزیر جنگ اسرائیل نیز خواستار كمك آمریكا پس از اعتراضات مردم مصر شده است.
تظاهرات میلیونی تحت عنوان «اصلاح مسیر انقلاب» كه به اشغال سفارت رژیم صهیونیستی در قاهره منجر شد در واقع واكنش مردم به خیانت انورسادات در امضای قرارداد ننگین كمپ دیوید است.
مردم مصر پس از انقلاب 25 ژانویه بار دیگر خواستار لغو این قرارداد و قطع رابطه با اسرائیل شده بودند.
مصر به عنوان اولین كشور عربی در سال 1979 قرارداد كمپ دیوید را با اسرائیل به امضا رساند. از آن تاریخ مردم مصر بارها به این قرارداد اعتراض كرده و خواستار لغو آن شده اند.
خبر دیگر اینكه، همزمان با تظاهرات مردم مقابل سفارت رژیم اشغالگر اسرائیل، صدها تظاهركننده مصری با تجمع در مقابل سفارت عربستان، تلاش كردند تا آن را به تصرف خود درآوردند، اما پلیس و نیروهای امنیتی مانع از ورود آنها به داخل سفارت شدند.


compare ed treatments
شنبه 28 اردیبهشت 1398 09:59 بعد از ظهر
remedies ed erectile dysfunction http://viagralim.us remedies ed erectile dysfunction !
If some one wants to be updated with latest technologies after that he must be go to see this web page and be up to date every day.
cindibunte.weebly.com
سه شنبه 17 مرداد 1396 11:03 قبل از ظهر
I know this site offers quality based posts and extra material, is there
any other website which presents such stuff in quality?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر